ALEKSANDRA SŁYŻ

Koncert podsumowujący rezydencję artystyczną
Pokaz podsumowujący #4 rezydencję artystyczną w Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab

Termin: 20.12.23
Godzina: 19:00
Miejsce: Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab (parter budynku ASP,  ul. Raciborska 50, Katowice)

ALEKSANDRA SŁYŻ – polska kompozytorka, sound designerka i reżyserka dźwięku, absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Poznańskiej Akademii Muzycznej oraz Royal College of Music w Sztokholmie. W występach na żywo artystka skupia się na odnajdywaniu subtelnych połączeń między instrumentami akustycznymi a syntezatorami modułowymi, tworząc bogate, różnorodne struktury dronowe, które powoli, lecz intensywnie pulsują i rezonują z otaczającą przestrzenią i z odbiorcą. Drugą, równie ważną częścią praktyk artystycznych Słyż są interaktywne systemy sonifikacyjne. W latach 2017-2022 prowadziła badania artystyczne, w trakcie  których eksperymentowała z sonifikacjią ruchu/gestu, ludzkimi odruchami proprioceptywnymi oraz różnymi rodzajami interakcji. Prace Słyż prezentowane były do tej pory na najważniejszych europejskich festiwalach muzycznych, a także w wielu prestiżowych przestrzeniach i salach koncertowych, tj.: 3537 (Paryż); Aarhus Festival; MONOM studio, CTM Festival (Berlin); Fylkingen (Sztokholm); Kunsthalle Helsinki; Kyiv Music Fest; Meet Factory (Praga); NODE Festival (Modena); ORF musikprotokoll (Graz); Open Source Art Festival (Sopot); Rewire Festival (Haga); Royal Concertgebouw, Fiber Festival (Amsterdam); Sanatorium Dźwięku(Sokołowsko); Stone Nest (London); Unsound (Kraków) czy Warszawska Jesień.

www.aleksandraslyz.com
www.slyzaleksandra.bandcamp.com
www.instagram.com/aleksandra.slyz
www.soundcloud.com/aleksandra_slyz

Wydarzenie zostało dofinansowane z MKiDN w ramach programu: Edukacja Artystyczna
Organizator Fundacja Soundscape
Partnerzy Tauron Polska Energia, ASP w Katowicach, Volvo Euro Kas
Koordynacja i kuratela Matylda Badera, Piotr Ceglarek, Jan Dybała, Jakub Mokrzysiak
Idzie
nOWE

Dołącz do nowych projektów

Więcej szczegółów dotyczących przyszłych projektów oraz zapisów znajdziesz na naszych mediach społecznościowych.