MUZUEM⋅WY⋅DŹWIĘKI

Całodniowy plener dźwiękowy przy Muzeum Śląskim.

19/08-27/08/23

Całodniowe wydarzenie muzyczno-edukacyjne. W ramach części dziennej zorganizowane zostały m.in.: warsztaty gordonowskie dla dzieci, joga dla najmłodszych czy gra terenowa. W ramach programu nocnego na scenie Muzeum Śląskiego zagrały duety VELLOW i Rysy oraz wystawiony został koncert z programem stworzonym na specjalne zamówienie fundacji – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO z Jakubem Mokrzysiakiem i Piotrem Peszatem poddali reinterpretacji pieśni powstań Górnośląskich.

Uzupełnieniem wydarzenia było: show laserowe, oświetlenie budynków MŚ zsynchonowane z dźwiękiem oraz czerpiące z materiałów archiwalnych, udostępnionych przez Muzeum Śląskie, wizualizacje wyświetlane na ekranie sceny głównej, przyczyniające się do stworzenia niespotykanego wydarzenia muzyczno-historycznego mającego, poza walorem rozrywkowym, duże znaczenie edukacyjne.

Współpraca Muzeum Śląskie
Partnerzy Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Lotto, Tauron, Fundacja Orlen, Urząd Marszałkowski, Miasto Katowice, TVP3, Dziennik Zachodni, Strefa Biznesu, Nasze Miasto
Idzie
nOWE

Dołącz do nowych projektów

Więcej szczegółów dotyczących przyszłych projektów oraz zapisów znajdziesz na naszych mediach społecznościowych.