SOLAR RENEWAL

Cykl terapeutycznych sesji muzycznych

W celu umilenia oczekiwania na wiosnę zorganizowany został  cykl terapeutycznych sesji muzycznych – SOLAR RENEWAL. Korzystne oddziaływanie muzyki na naszą psyche to dobrze zbadany temat. Muzyka ambient wydaje się być szczególnie predestynowana do występowania w terapeutycznej roli. Za pomocą dźwięków wprowadzaliśmy słuchaczy w stan pogłębionego relaksu.

W roli terapeut_ek/ów wystąpili:

25.02 – biøs, Daniel Szlajnda

4.03 – Greg Bojanek, P2P

11.03 – Pruski, Eta Hox

18.03 – Botanica, Tomasz Bednarczyk

25.03 – Kokoro (misy i gongi), Antonina Nowacka

Komfortowe środowisko, uspokajająca muzyka i akcesoria wypoczynkowe (pufy, materace i leżanki), w które wyposażyliśmy przestrzeń, pozwoliły odprężyć się odbiorcom w każdym wieku.

Brak słońca w sezonie jesienno-zimowym przyczynia do się obniżenia nastroju. W celu niwelacji potencjalnie złego samopoczucia nad słuchaczami zawisł świetlny element scenograficzny stworzony przez Mateusza “Matika” Sornata i Pawła Staszewskiego (modelarnia ASP).

Tymczasowy gabinet w LORI (Laboratorium Obrazu Ruchomego i Interakcji) przy Raciborskiej 50 (budynek ASP Katowice, parter) był czynny w każdą sobotę od 25 lutego do 25 marca w godzinach od 16 do 19. Koncerty poprzedziła krótka prelekcja nt profilaktyki zdrowia psychicznego i sposobów na radzenie sobie z chorobą afektywną sezonową.

Partnerzy Drzazga Clinic, Fundacja Lotto, ASP w Katowicach
Idzie
nOWE

Dołącz do nowych projektów

Więcej szczegółów dotyczących przyszłych projektów oraz zapisów znajdziesz na naszych mediach społecznościowych.